Kick Boks Muay Thai

En İyi Kick Boks ve Muay Thai Filmleri

Beyaz perdede bol miktarda boks ve mma filmi bulunuyor. Kick Boks ve Muaythai filmlerinin sayısı diğerlerine göre oldukça az olsa da bizi izlerken gaza getirecek oldukça film var. Bazılarının konusu kick boks yada muay thai iken bazılarındada muaythai içeren sahneler bulunmakta. Bu filmlerden bazıları ülkemizde yayınlanmamış bazılarında ise Türkçe altyazı yada dublaj bulunmuyor. Listemize başlayalım.

 

 

Kana Kan (Kickboxer) – 1989

Kurt, ağabeyi Eric’in Kickbox Dünya Şampiyonu olması sonrasında Tayland’a gider.  Eric bir muaythai müsabakasında rakibi nakmuay Tong po tarafından sağlam bir şekilde dayak yer ve felç geçirir. Kurt abisinin intikamını almak için and içer. (Tong Po! Tong Po! Tong Po! )

Muay Thai Chaiya (Muaythai Fighter) – 2007

Adları Piak, Pao ve Samor olan birlikte ufak bir köyde büyümüş olan  üç gencin ortak bir hayali vardır, ringlerdeki en iyi dövüşçü olmak. Bu hayalleri için Dövüşün başkanti Bangkok’a giderler ve başlarından geçen olaylar anlatılır.

 

Ong Bak : Muaythai Savaşçısı – 2003

Muay Thai’ye başlama sebebi Serinin yıldızı Tony Jaa’yı anlatmama gerek yok sanırım. 2003 yapımı film muaythai’nin tüm güzelliklerini içeren eşsiz ve kült olmuş bir yapım. Konusuna gelince kutsal Buda heykelinin başı, Ong-Bak, bulunduğu köyden çalınır ve halk bu hırsızlığın laneti ile sefalet içine sürüklenir. Zira, Buda heykelinin köye bereket getirdiğine ve köyü koruduğuna inanılmaktadır. Köy halkı genç Ting’i seçerek, Bangkok’a gidip heykelin başını köye geri getirmesi için görevlendirir. Ting bu zorlu görevde yer altı dünyasında ayakta kalmak için bildiği dövüş tekniklerini sonuna kadar kullanacaktır…

Ong Bak 2 – 2008

Küçük yaştayken ailesi öldürülmüş bir çocuk olan Tien, öksüz ve yetim olarak büyür. Hırsızlar tarafından büyütülen ve çalmayı öğrenen Tien, savaşmayı da öğrenmesi sayesinde, krallık şövalyelerinden biri olur ve intikam zamanı gelir. Kendisini büyütenlerinde yardımıyla ailesini öldürenlerin peşine düşer..

Ong Bak 3 – 2010

Serinin yeni filmi bir önceki filmin kaldığı yerden devam etmektedir. Tien kurtulmadan önce yakalanmış ve ölene kadar dövülmüş sonrasında da Kana Khone köyüne ulaşmıştır. Artık meditasyona vakit ayırmalı ve Karmasıyla hesaplaşma zamanıdır. Ama ezeli rakipleri onu son bir dövüş için rahat bırakmayacaktır. Akılalmaz dövüş sahneleri ile dolu bir film sizleri bekliyor.

Ring Girls – 2005

Beş Amerikalı kadın dövüşçü Master Toddy ile birlikte beş Tay kadın dövüşçüyle karşılaşmak için hazırlanıyorlar. Batı doğuya karşı. Aralarında Gina Carano’nunda olduğu dövüşçülerin bu gerçek macerasını izlemelisiniz.

 

Bangkok Knockout – Nakavt Vuruşu – 2010

Bir grup dövüş sanatları öğrencisi tekrar toplanmak üzere bir binada buluştukları sırada bir bomba patlar. Daha sonra uyandıklarında, bazı arkadaşlarının kaçırıldıklarını ve kendilerinin peşinde suikastçilerin olduğunu anlarlar. Artık hayatta kalabilmek ve arkadaşlarını kurtarabilmek için yapabilecekleri tek şey dövüşmektir.

Tom Yum Goong – Koruyucu – 2005

Bir festival esnasında şeytani bir Asyalı çete, Kham’ın sahibi olduğu fil ve yavrusunu kaçırır. Onları Avustralya’da Sidney’e götürür. Kham da fillerin peşinden Avustralya’ya, hiç bilmediği bu yabancı ülkeye gider ve her şeye rağmen filleri kurtarmaya çalışır.

Tom Yum Goong 2 – Koruyucu 2 – 2013

Fil kampının sahibi olan adam öldürülünce bu olayın baş şüphelisi olarak Kham görülmektedir. Kham hem polislerden hemde bu cinayetin intikamını almak isteyen kişilerden kaçmaktadır. Aradan kısa bir süre geçmiştir ve Kham’ın şansı birden döner. Tayland’a gönderilmiş olan bir ajan LC Kham’a yardım edecektir.

Kickboxer : Vengeance – Kana Kan : İntikam – 2016

California’nın Venice kentinde yaşamakta olan Eric Sloane (Darren Shahlavi) ve Kurt Sloane (Alain Moussi) kardeşler, aile büyüklerinin kuşaklardır yaptığı gibi dövüş sporları ile ilgilenmektedirler. Karatede dünya şampiyonluğu kazanmış olan büyük kardeş Eric, bir organizatörün yönlendirmesi ile kardeşi Kurt’un bütün itirazlarına rağmen Tayland’daki, Muay Thai şampiyonu Tong Po (Dave Bautista) ile dövüşmeye gidecektir. Fakat bu maçta trajik bir şekilde hayatını kaybedecektir. Her zaman abisinin gölgesinde kalmış olan Kurt ise bu olay sonrasında abisinin akıl hocalığını yapmış dövüş üstadı Durand’ın (Jean-Claude Van Damme) öğrencisi olacaktır. Kurt, acımasız dövüşçüden abisinin intikamını alabilmesi için Durand’ın zorlu eğitimine tabii kalacaktır.

1 Yorum

  • Evde kal sürecinde kickboks gönülleri için verilebilecek en güzel tavsiyeleri vermişsiniz.
    Bu filim ve çektiğiniz videolarla #hayatevesığar 🙂

Yorum yap