Kick Boks

En etkili Kum Torbası çalışması

Kum torbasıyla çalışmanın yararları Boks, Kick Boks, Muay Thai gibi sporlarla ilgilenenler tarafından biliniyordur. Kum Torbası ile Teknik çalışma, kondisyon çalışma gibi bir çok çalışma yapabiliriz.

Şimdi size özellikle kondisyonumuz için etkili bir çalışma metodu göstericeğiz.
İnterval Kum torbası çalışması

Kum Torbası Çalışma Metodumuz interval kum torbası çalışması metodudur.En etkili çalışma yöntemlerinden biridir. Herkesin yapması gerekli bir antrenman metodudur. Özellikle müsabık dediğimiz yarışmacı sporcularımızın yapması gereklidir.Öncelikle interval nedir?
Aralıklı antrenman, belirli serilerin tekrar tekrar yapılması ve tekrarlanmasıdır. Aklımıza hemen koşu gelebilir. Fakat bu durumu biz kendi branşımız için uygulayacağız

–Başlangıç olarak bir interval çalışma metodu göstereceğiz
10 saniye çalışıp 10 saniye dinlenerek 6 setten oluşan direk yumruk çalışması10 saniye çalışıp 10 saniye dinlenerek 6 setten oluşan Aparkat yumruk çalışması10 saniye çalışıp 10 saniye dinlenerek 6 setten oluşan Kroşe yumruk çalışması.

–Orta Düzeyde Bir interval Kum Torbası çalışma metodu
10 saniye çalışıp 10 saniye aktif dinlenerek 6 setten oluşan direk yumruk çalışması
10 saniye çalışıp 10 saniye aktif dinlenerek 6 setten oluşan Aparkat yumruk çalışması
10 saniye çalışıp 10 saniye aktif dinlenerek 6 setten oluşan Kroşe yumruk çalışması

–İleri Düzeyde Bir interval Kum Torbası çalışma metodu
1 dakika boyunca 10 saniye %40 tempoyla karışık yavaş yumruk atacağız 5 saniye %80 aktif seri karışık yumruk atıcam.

Videoda gördüğünüz antrenman metodunun süresini set sayısı veya hareketleri tamamen size veya antrenörün yaratıcılğına bağlıdır, bu antrenman ile ilgili sormak istediklerinizi sosyal medya üzerinden özel olarak veya yorumlarda da sorabilirsiniz.

Yorum yap